Що робити, якщо пропало світло або блимають лампочки?

Коли щось недобре відбувається з електрикою в будинку, це, мінімум, викликає тривогу. А у деяких людей і паніку. Ще б пак! Без електрики не працює телевізор і не можна подивитися улюблену передачу. Перестає працювати комп'ютер (о, жах!), а курка в холодильнику докірливо дивиться на вас своїм куприком. Вже не кажучи про те, що сидіти в темній квартирі – заняття малопривабливе.

Що в цьому випадку чинити? Нижче ми запропонуємо певний алгоритм дій, який допоможе знайти в багатьох випадках несправність і усунути її. Або, принаймні, дасть вам інформацію для електрика, що допоможе йому швидше відновити електропостачання вашої квартири.

Йдемо від простого до складного. Будемо розглядати ситуації від найбільш простих до найбільш складних.

У кімнаті перестала світити лампочка або вона стала блимати

Варіанти:

  1. Якщо це одна з ламп в многорожковій люстрі. Отже, проблема тільки в самій лампочці. Якщо вона згасла, її необхідно викрутити і замінити на нову. Пам'ятайте, що вона нагрілася, тому або почекайте, коли вона охолоне (що найкраще), або накрийте її якою-небудь ганчіркою. У будь-якому випадку викручувати слід обережно. І краще в цей час на лампу не дивитися.
  2. Якщо лампа блимає, то, можливо, справа, в поганому контакті. Спробуйте лампу обережно, через ганчірку, докрутити в патрон. Якщо не допомогло-замініть лампу на свідомо справну. Все одно блимає? Справа в люстрі. Її необхідно зняти, оглянути патрон, кріплення до нього проводів і т.д. Спробуйте почистити контакти патрона або замініть його.
  3. Якщо згасло кілька ламп в люстрі. Причина, скоріш за все, в вимикачі. Прислухайтеся і принюхайтеся до нього. Чи не чути тріска і чи не пахне горілої ізоляцією. Якщо це так, спочатку спробуйте кілька разів швидко включити-вимкнути (лампочка обов'язково повинна бути викручена). Якщо це не допомогло, ЗНЕСТРУМТЕ це вимикач (вимкніть вхідний автоматичний вимикач на лінію з люстрою або вимкніть всю квартиру) і розберіть його. Можливо, забруднилися або ослабли контакти. Протріть їх яким-небудь розчинником і підібгайте. Не допомогло? Замініть вимикач.
  4. Перестала світити лампа в настільній лампі, яка підключена через розетку. Витягніть вилку з розетки і огляньте лампу. Якщо перегоріла − замініть. Лампа в порядку? Огляньте вимикач. Ревізія результатів не дала? Спробуйте до цієї розетки підключити інший який-небудь електроприлад. Якщо він запрацює, справа все ж в настільній лампі − в патроні, вимикачі, шнурі або вилці. Її необхідно ремонтувати. Новий електроприлад не запрацював? Значить, несправна розетка або підвідна лінія. Необхідно розетку знеструмити. Зняти кришку і оглянути. Найкраще після цього подати напругу на розетку і за допомогою пробника перевірити, чи є на контактах напруга. Якщо є− несправна розетка і її необхідно замінити. Якщо немає − справа в підвідної лінії. В цьому випадку необхідно викликати електрика. Лізти в розподільну коробку ми категорично не рекомендуємо.

При включенні електроприладу в квартирі або частини квартири гасне світло

Електроприлад несправний. У ньому відбувається коротке замикання і спрацьовує автоматичний вимикач на вході в квартиру. Електроприлад необхідно відремонтувати або замінити.

У частині кімнат згасло світло або він блимає

При цьому в інших кімнатах світло є. Це говорить про те, що порушена мережа однієї з частин квартири. В цьому випадку можливі наступні варіанти:

  1. Вийшов з ладу один з автоматичних вимикачів ("автоматів"). Добре, якщо вони у вас підписані. Тобто позначено, який вимикач включає/вимикає світло в тій чи іншій кімнаті. Якщо ні, необхідно послідовно кожен з них вимкнути і включити. При цьому повинен пролунати характерне клацання. Якщо його немає, пристрій вийшов з ладу. Необхідно викликати електрика для його заміни. Якщо один з "автоматів" після зведення з неголосним оплеском тут же відключається, то десь на цій лінії відбувається коротке замикання. Необхідно вийняти з розеток по цій лінії всі вилки (якщо не знаєте, якої лінії, яка розетка належить – виймайте з усіх), вимкнути всі лампи. Якщо після зведення "автомат" не вимкнувся, послідовно перевіряйте всі вимикачі і розетки. Або запросіть для цього електрика. Якщо "автомат" все одно вимикається, коротке замикання в самій лінії. Для ремонту необхідні спеціальні прилади і знання. Електрика необхідно викликати однозначно.
  2. Якщо всі "автомати" зводяться, то скоріше за все, справа, в розподільній коробці. Знову ж таки, необхідно викликати електрика.
  3. Блимає в квартирі частина лампочок. Основними причинами можуть бути:
    • Поганий контакт в одному з автоматичних вимикачів на вході в квартиру.
    • Поганий контакт в розподільній коробці − окислилися проводи, туди потрапив бруд і т. д.
    • Порушення цілісності проводки. Це найбільш часто відбувається в тому випадку, якщо в квартирі алюмінієві проводи. Алюміній досить крихкий на вигин і в цьому місці з часом можуть виникнути тріщини.
    • Вас залив сусід зверху. Причому, іноді це практично непомітно. Вода пройшла за шпалерами і потрапила в розподільну коробку.

У будь-якому з цих варіантів необхідно викликати електрика.

У всій квартирі блимає світло

Варіанти:

  1. Вас залив сусід зверху. Переконайтеся, що це так, викликайте електрика і йдіть розбиратися з сусідом.
  2. У квартиру надходить неякісне напруга (напруга повинна бути в діапазоні 220-230В). За якісне електропостачання відповідає постачальник електроенергії, з яким у вас укладено договір. Тому спочатку необхідно викликати електрика з ЖЕКу, щоб він точно встановив причину миготіння. Після цього необхідно звертатися до компанії − постачальника електроенергії. Вона зобов'язана усунути причину. Це може бути викликано проблемами на підстанції, в кабелі, який подає електроенергію на будинок. Або через сильний перекосу фаз − хтось встановив у вашому будинку потужне електрообладнання. У будь-якому випадку всі ці проблеми повинна усувати ця компанія. Якщо проблема не вирішується, наша порада – встановіть у себе в квартирі стабілізатор напруги. Порахуйте, яка сумарна потужність всіх споживачів струму у вашій квартирі. І купіть відповідну модель. Можна, з метою економії коштів, придбати стабілізатор напруги меншої потужності. Але тоді необхідно пам'ятати про обмеження включення відразу всіх електроприладів будинку. В крайньому випадку, на вході можна поставити спеціальний автоматичний вимикач, який знеструмить квартиру, якщо в неї буде надходити неякісне напруга більше 60 секунд. Пам'ятайте, що тривала експлуатація електроприладів при неякісному електричному струмі призводить до їх поломки. До речі, підвищена напруга (понад 230 В) ще більш небезпечна для електроприладів.

У всій квартирі згасло світло

Варіанти:

  1. Вийшов з ладу електролічильник. Необхідно викликати електрика. Самому розкривати цей опломбований прилад заборонено. Можна отримати вражаючий штраф. У деяких будинках, можливо, залишилися ще старі, механічні електролічильники з плавкими вставками («пробками»). Можлива вийшла з ладу вона. Спробуйте її замінити.
  2. Стався стрибок напруги, і вимкнулися всі «автомати». Треба увімкнути їх.
  3. На квартиру перестало надходити електропостачання. Зателефонуйте сусідам. Запитайте, чи е у них світло в будинку. У будь-якому випадку необхідно дзвонити в ЖЕК або іншу організацію, яка відповідає за справність проводки в будинку.

Висновок

Не всі ситуації зі зникненням світла вимагають виклику електрика. Частину з них можна усунути самостійно. Але в разі, коли потрібно розтин розподільної коробки або заміна «автоматів», звернення до електрики обов'язково. Також ми не рекомендуємо самостійно ремонтувати або замінювати розетки і вимикачі людям, які не мають для цього навичок. По-перше, це небезпечно для них самих. По-друге, неякісна установка або ремонт може тільки посилити проблему. Пам'ятайте, що в пріоритеті повинна бути безпека вас і ваших рідних.

Дзвоніть прямо зараз

Або залиште заявку і наші менеджери зв'яжуться з Вами

Безкоштовна консультація

Залишіть номер телефону і ми Вам передзвонимо